Rüzgar Türbin Temelleri ve Kuleleri

Rüzgar Türbin Temelleri ve Kuleleri

Hızla değişen yeni tasarımlara ve ilerleyen teknolojiye yanıt olarak, Master Builders Solutions (MBCC Group) uzmanları kıyıdaki ve açık denizdeki rüzgar türbini kurulumları ve yenilemelerinin zorluklarını karşılayan yüksek mukavemetli, ultra-dayanıklı ve yorgunluğa dirençli harçları yapmak için inşaat sektöründeki 100 yıldan fazla süre gelen tecrübelerini kullanmışlardır.
Neden Rüzgar Enerjisini Kullanmalıyız?
Dünya genelinde artan nüfusla beraber gelen sorunlardan biri de artan enerji ihtiyacıdır. Bu enerji ihtiyacını karşılayabilmek için sürdürülebilir ve yenilenebilir enerji kaynaklarına başvurmak, karbon emisyonunu azaltmak ve Dünya'nın temiz enerjiyle buluşması açısından son derece önemlidir. Bu yenilenebilir enerji kaynaklarından bir tanesi de rüzgar enerjisidir.
Rüzgar Türbini Temelleri için Nelere İhtiyaç Duyuyoruz?
Rüzgar enerjisi için yorulmaya dirençli özel grout harcı çözümleri
MasterFlow 9500 grout harcının uygulamasının anahtar faydalarından birisinin 0oC kadar düşük sıcaklıklarda bile hızlı güç kazanımı olması rüzgar çiftliğinin hızlı, güvenilir ve ekonomik kurulumunu ve erkenden çalışmaya başlamasını ve yatırımda geri dönüşümü garanti eder.
Kıyıdaki rüzgar türbinlerinin güvenli ve dayanıklı kurulumları için, özel olarak formüle edilmiş yüksek performanslı MasterFlow 9300 harcı 2o’ye kadar düşük sıcaklıklarda uygulanabilir ultra yüksek dayanım ve yorulma dayanımı yüksek metal agregalı grout harcıdır. . MasterFlow 9300 uzun süreler boyunca mükemmel dayanıklılık gösterir ve ekonomik, güvenli ve hızlı bir kurulumu garanti eder.
Ultra yüksek dayanımlı, yorulmaya dirençli bir harç olan MasterFlow 9200, bütün Vestas kıyı türbin kurulumları ve türlerinin yapısal ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak geliştirildi. Malzeme soğuk havalarda bile yüksek erken dayanım göstermektedir ve rüzgar çiftliğinin mal sahipleri ve yatırımcıları için tüm projenin daha hızlı tamamlanmasına ve daha hızlı gelir elde etmesine olanak sağlar.

İlgili Çözümler