Maden Endüstrisi

Maden Endüstrisi

BASF altında Master Builders Solutions (MBCC Group) markası madencilik sektörüne güvenilir, müşteri odaklı ürün çözümleri sağlamada dünya lideri pozisyonundadır. 100 yıldan fazla, yarattığımız yenilikler, günümüzün endüstri ölçütü haline gelmiştir; zorlu yer altı koşullarına ve sürekli değişen jeolojik ortamlarda çalışabilmek için küresel olarak projeye özel çözümler tedarik ettik. Günümüzde sürdürülebilir bir madencilik geleceği için doğrudan üretkenliği geliştiren ve güvenliği artıran teknolojik gelişmelerle madencilik sektörünü desteklemeye devam ediyoruz.
Zemin Desteği

Sert Kayalarda Zemin Desteği
Madencilik operasyonları sırasında kazılan alanın güvenli bir şekilde zemin desteği ile sağlamlaştırılması gibi pek çok önemli işlem gerçekleştirilir. BASF’nin tecrübeli, ve desteğe hazır mühendisleri zorluklarla baş edebilirler. Zemin Desteği ile ilgili temel yetkinliğimiz karmaşık jeolojik yüzeylerde bile kötü havalardan dolayı aşınmayı önlemek için uzun ömürlü pürüzsüz bağ oluşturan ve yangın geciktirici fiber ile güçlendirilmiş püskürtme beton ve özgün ince püskürtme katmanları (TSL’ler) kullanmaktır.
Zemin Sağlamlaştırma
Güvenilir zemin sağlamlaştırmasıyla daha yüksek üretkenlik ve güvenlik
BASF’nin Master Builders Solutions markası kaya kazısı ve madencilik sırasında zemin sağlamlaştırması için özgün enjeksiyon reçinesi ve sistem dizisi sunmaktadır.
Hem sert kaya hem de kömür madenciliğinde karşılaşılan jeolojik zorlukları anlayarak, global teknik takımımız beklenmedik su sızıntılarını ve zayıf zemin koşullarını stabilize etmede zemin sağlamlaştırması için en ekonomik önce ve sonra enjeksiyon çözümlerini tedarik eder. Pratik eğitim programları ve şantiye desteği ile operasyonel aksaklık minimumda kalır ve başarılı bir iş akışı elde edilir.
TBM (Tünel Delme Makineleri)
Verimli, yüksek performanslı ürünler TBM’lerin ilerleyişlerini artırır.
Konvansiyonel delme ve patlatma metotlarına göre göreli olarak yeni bir kavram olan TBM teknolojilerini madencilikte uygulamak gelişmiş çalışma koşullarında, hızlandırılmış kazı oranında ve üretim verimliliğinde bir artışı göstermiştir.
Yumuşak zemin ve sert kaya tünel açmalarında kişiye özel çözümlerde dünya lideri olarak, açık sert kaya metotları ve yumuşak zemin korumalı makineler için güvenilir ve teknik olarak sofistike TBM ürünleri ve servislerinin en geniş ürün yelpazesini sağlıyoruz.
Toptan çözüm yaklaşımımız TBM’nin operasyonel verimliliğini artırmak için en ekonomik ürün ve sistemleri belirler. Profesyonel ve yetenekli teknik servisimizi başından itibaren projeye dahil ederek, ürün eğitimi, teknik öneriler, şantiye desteği ve sorun gidermede yardımcı olmak için uluslararası ve yerel madencilik uzmanlığını müşterilerimize sağlarız..

İlgili Çözümler